Członkowie Klastra

Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach

Adres:
ul. J. Hauke Bosaka 1, 25-217 Kielce

szkola@zsi.kielce.pl
www.zsi.kielce.pl
W Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach im. gen. Józefa Hauke Bosaka znajduje się aktualnie sześć pracowni komputerowych. Każda z nich ma na wyposażeniu multimedialne komputery podłączone do szkolnej sieci informatycznej, dzięki czemu na każdym stanowisku komputerowym w szkole dostępny jest szybki Internet. Pracownie K1, K2, K3, K4, K5 i K6 są salami lekcyjnymi, z czego cztery z nich uzyskane zostały dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego (ostatnie dwie pracownie K1 i K6 powstały w 2008 roku). We wszystkich tych pracowniach prowadzone są zajęcia z przedmiotów informatycznych i języków obcych.

Podczas zajęć w tych salach, klasy podzielone są na dwie grupy (po ok. 16 osób) i każdy uczeń ma do pracy własne stanowisko komputerowe.
Uczniowie którzy po planowych zajęciach lekcyjnych pragną spędzić wolny czas przy komputerze, mogą skorzystać z biblioteki lub czytelni, gdzie znajdują się komputery podłączone do Internetu. Czytelnia szkolna wyposażona jest obecnie w 16 komputerów, a biblioteka w 4 komputery - wszystkie dostępne dla uczniów. Do dyspozycji uczniów są także drukarki i skanery. Uczniowie, którzy nie mają w domu własnego komputera, mogą skorzystać z komputera w szkole (np.: przygotowanie pracy domowej, przeglądanie witryn internetowych). Pracę w sieci umożliwiają serwery szkolne oparte na systemach Linux, Novell oraz Microsoft SBS 2003. Do nich podłączona jest cała szkolna sieć komputerowa. Baza sportowa szkoły to sala gimnastyczna, siłownia oraz nowoczesne, ogrodzone i oświetlone boisko ze sztuczną murawą.
 
Szkoła bierze udział w programach unijnych takich jak:
  • Szkoła Kluczowych Kompetencji
  • Leonardo da Vinci
  • Młodzież w działaniu
  • Feniks.
 
Aby dowiedzieć się więcej o Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach im. gen. Józefa Hauke Bosaka, zapraszamy do sekretariatu szkolnego w godz. 7:30 - 15:00. Tam zostaną rozwiane wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy!

Powrót »

Kim jesteśmy?

FutureHub Klaster ICT to powiązanie kooperacyjne powstałe z inicjatywy Kieleckiego Parku Technologicznego. Misją klastra jest budowa silnego ośrodka współpracy branży IT/ICT w Polsce.

Więcej »

Co robimy?

Podejmujemy działania i inicjatywy wspomagające rozwój i funkcjonowanie podmiotów gospodarczych z branży IT/ICT.

Więcej »


		
		
Central Europe Cooperating For Success European Regional Development Found

Projekt "Central European Living Lab for Territorial Innovation" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej.